SGK DANIŞMANLIĞI ?   


Sosyal Güvenlik ( SGK ) Danışmanlığı Nedir?


Sosyal Güvenlik Danışmanlığı genel anlamda insanların emeklilik hayallerine yol gösteren bir meslektir. Sosyal Güvenlik Danışmanı olarak çalışan kişiler genelde konusunda uzman, İlgili devlet kurumlarında çalışan deneyimli kişilerden oluşmaktadır.

Sosyal güvenlik dünyasında, sık sık mevzuat değişikliklerinin yanı sıra, uygulamanın yargı kararları, kurumların iç düzenlemeleri ile şekillenlenmesi, İş ve sosyal güvenlik mevzuatı konularında sürekli ve profesyonel destek almaya mecbur hale getirmektedir.

Sosyal güvenlik dünyasını ilgilendiren temel konularda şirketlere ve sigortalılara ihtiyaçları doğrultusunda destek verilmesi, mevzuatta olan değişikliliklerin uygulamaya yönelik açıklamalarla zamanında bildirimi, iş ve sosyal güvenlik mevzuatı ile ilgili sözleşmelerin ve metinlerin hazırlanmasına katkıda bulunulması, resmi kurumlara gönderilecek yazıların ve itiraz dilekçelerinin hazırlanması, iş ve sosyal güvenlik risklerinin yönetilmesi gibi konularda danışmanlık hizmeti vermektir.

Sosyal Güvenlik Danışmanı emeklilik ile ilgili sorunları olan kişiyi en kısa yoldan çözüme kavuşturacak bilgiye ve tecrübeye sahip olmalıdır. Emeklilik ile ilgili sorusu ya da sorunu olan kişiye en uygun cevabı vermeli ve yönlendirmeli, gerekirse vatandaşı yormadan vekâletle işlemleri kendisi yürütmelidir.

Sosyal Güvenlik Danışmanı olan kişilerin birçoğu konusunda uzman olsa da maalesef her meslekte olduğu gibi bu meslekte de sahtekâr birtakım insanlar çıkmakta ve mesleğin adını kirletmektedir. Hiçbir yasal dayanağı olmadan kişilerin emeklilik hayalleri ile oynayan bu sahtekâr kişiler, vatandaşların binlerce lira parasını alıp, ortadan kaybolmaktadır. Bu yüzden Sosyal Güvenlik Danışmanınızı seçerken lütfen dikkatli olun ve referansa bağlı olarak istediğiniz sosyal Güvenlik Danışmanlığı firmasını seçin.

Emeklilik ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için ‘İletişim’ sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.